Newsletter header

Hirtshals Fjernvarme A.m.b.a     Sindal Varmeforsyning A.m.b.a.     Hjørring Varmeforsyning     Bindslev Fjernvarme A.m.b.a.


Sådan hjælper vi dig med at spare på varmen - og pengene...

Du har mulighed for at opnå gode besparelser på din varmeregning. Dit fjernvarmeselskab tilbyder lige nu et kontant tilskud.

Du kan enten selv stå for arbejdet, det kan f.eks. være isolering af loft, nye vinduer og døre, hulmurs-isolering, nyt fyr,  og meget andet, og når du er færdig, fremsender du fakturaer på de materialer som du har købt til Energispareselskabet Vendsyssel. Så indsætter vi beløbet på din konto.

Det er meget vigtigt at du først underskriver blanket som fås hos Energispareselskabet Vendsyssel. Hent blanket

Du kan også lade en af de hos os tilmeldte håndværkere foretage de energibesparende forbedringer af din bolig. Det kan f.eks. være isolering af loft, nye vinduer og døre, udskiftning af radiatorventiler, hulmursisolering og mange andre forbedringer. Eneste krav for at få tilskud er - at det sparer energi!

Vi udbetaler så tilskuddet til din håndværkere efter at arbejdet er udført på din bolig. Det er derfor meget vigtigt, at du henvender dig til din håndværker og får et tilbud på de energibesparelser, du overvejer at få udført. Håndværkeren laver et tilbud og kan samtidig oplyse, hvor stort et tilskud du kan få igennem Energispareselskabet Vendsyssel A/S - og tilskuddet fratrækkes så håndværkerens regning.

Kontakt en eller flere af nedenstående håndværkere, hvis du er interesseret i at spare penge - og samtidig spare på energien.

Yderligere spørgsmål vedr. tilskuddet rettes til Energiselskabet Vendsyssel på: ev@hjvarme.dk

Tilmeldte håndværkere

Firma Telefon Mail
TØMRERE / MURERE
LST ApS 98473278 on@lst-lendum.dk
T & G Byg ApS 21731313 info@tgbygaps.dk
Hellehøj Tømrer & Snedker ApS 98971395 hellehoj@live.dk
Nordjysk Isolering ApS 96965050 jakob@nordjyskisolering.dk
Tømrermester Per Moltsen 98971479 permoltsen@mail.dk
Høyer Glas 98936811 info@hoyerglas.dk
Thaarups Tømrerforretning A/S 98944411 flemming@thaarup-hirtshals.dk
FA Tømrer & Snedker A/S 98977044 fa-tornby@mail.dk
Murer Michael 40159420 mt@michael-murer.dk
Solbakkens Tømrer ApS 20872140 solbakkenstomrer@gmail.com
Ilbro Tømrer- og Maskinsnedkeri 98963016 info@ilbro-toemrer.dk
Tømrerfirmaet Dan Jensen A/S 98260808 dan.jensen@mail.dk
Hvidsted Tømrer- og Snedkerforretning 98963021 jan@hvidstedtomrer.dk
Idyl-Byg ApS 24692482 sbo@idylbyg.dk
Jysk Facadeteknik ApS 91950950 info@jysk-facadeteknik.dk
Tømrermester Frederik K. Simonsen 21606295 frederik@fksimonsen.dk
Trolle-Byg 22310795 trolle-byg@live.dk
Tømrermester Ulrik Bisgård 98425694 ulrikb@mail.dk
Tømrermester Tommy Sproegel 24678753 tommysproegel@mail.dk
Håndværkeren Vendsyssel 41222000 brianmogensen@live.dk
Sterup Maskinsnedkeri ApS 98831296 stema@c.dk
Tagmaler Kim Bollerup ApS 29674171 kimbollerup@tolne.dk
Larsen & Tamborg A/S 98426622 mail@larsen-tamborg.dk
Nordjysk Murer- & Energiteknik ApS 61775892 john@nordjyskmurerogenergiteknik.dk
Bygningsservice Nord 98484498
F. K. Service 27117462 plakudhedeti@msn.com
Jysk Tømrer og Snedker ApS 60741307 pf@jyskelement.dk
Persolit A/S 96321035 av@persolit.dk
Sønderby Tømrer og Snedker 20926774 mail@rsoenderby.dk
Tømrermester Mikael Andersen 22619900 ma@mikael-andersen.dk
Murerfirmaet Kim Høholt ApS 20668890 khmurer@outlook.dk
Danpixels ApS (Neopixels Danmark Aps) 86995500 info@neopixels.dk
Tag og Isolering.dk 20290934 info@tagogisolering.dk
VVS-INSTALLATØRER
Poulstrup VVS I/S 98988009 thomas@poulstrup-vvs.dk
Hæstrup VVS A/S 98986100 kontor@haestrupvvs.dk
Hjørring Varme & VVS Service ApS 98925915 post@hjorringvvs.dk
Mygdal Smedie 23300072 ms.henrik@mail.tele.dk
Tårs Smedie & VVS ApS 98961277 bj@taarsvvs.dk
Jydsk Rørentreprise A/S 98901066 info@jydsk-roer.dk
Jens Jørgen Jørgensen VVS 28445455 jjjvvs@privat.dk
Lørslev VVS ApS 98963213 buen11@jubii.dk
Hjørring Rørteknik A/S 98902455 info@hrtas.dk
Bindslev Ny Smedie 98938799 mail@bindslevnysmedie.dk
Frederikshavn VVS 40315055 morten@frederikshavnvvs.dk
Blik og VVS Aalborg ApS 98141900 mail@blikogvvsaalborg.dk
Bjergby VVS ApS 98971414 rene@bjergbyvvs.dk
Hjallerup VVS A/S 98281516 vvs@hjallerupvvs.dk
Bindslev Smede- og VVS Service ApS 98938054 tt.rasmussen@privat.dk
Mr. Cool 20204894 mrcool@c.dk
OPS Hjørring VVS A/S 30782400 hjoerringvvs@ops.dk
EL-INSTALLATØRER
H. Jespersen & Søn A/S 98942211 hjs@h-jespersen.dk
P. L. Service A/S 70220405 info@plservice.dk
Erik Lytzen A/S 93230333 lytzen@lytzen.dk
Dalbak El-Service ApS 98961066 info@dalbak.dk
NI El-Service 24241550 nj@nielservic.dk
Elektrikeren Nord A/S 98981052 hjoerring@elektrikerenas.dk
Lønstrup El-Service ApS 20450431 erik@loenstrupel.dk
Aut. El-installatør Henrik Larsen ApS 98902230 henrik@elhenrik.dk
Jacobsen & Nielsen ApS 98926845 post@jacobsen-nielsen.dk
Skagen EL-Tekniq 98442175 rasmus@skagen-el-tekniq.dk
Byens Elteknik ApS 22323697 info@byenselteknik.dk
HG Electric A/S 98426070 info@hg-electric.dk
Larsen-Ledet & Freitoft ApS 98991221 info@llf-el.dk
Ecolit v/Novada ApS 70223212 info@ecolit.dk
AKH Service 24871155 lars@akhservice.dk
KØLEFIRMAER
Dansk Aircondition A/S 70106900 hn@dansk-aircondition.dk
Mr. Cool 20204894 mrcool@c.dk
RÅDGIVNING
Jens Holst Andersen - Teknisk Rådgivning 96461111 holst.andersen@mail.dk
Bygma A/S Hjørring 98923611 hjoerring@bygma.dk
Energihuset A/S 51260006 info@energihuset-as.dk
Brix & Kamp A/S 98922888 hj@brixkamp.dk
Opdateret 28.04.2017 / CJ

Siden blev udskrevet fra: http://www.energisparv.dk/energibesparelser/ Udskrevet kl. 09:22 - torsdag d. 25. maj 2017